KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9916073
nr 991 6073
Anna Palm de Rosa
(1859-1924), Sverige
Akvarell, Anna Palm de Rosa (1859-1924), Gård vid kust, signerad, motivet: 18x33
Anna Palm de Rosa, svensk målare född i Stockholm 1859, död i Italien 1924.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 2 november 2015
kl 19:44:50
27/10 14:18:17
Anna Palm de Rosa
Läs mer om Anna Palm de Rosa